بهره برداری از رادیولوژی دیجیتال بیمارستان سیدالشهدا (ع) زهک

۱۷ بهمن ۱۳۹۸ | ۲۳:۵۷ کد : ۲۷۶۰ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۷۷۷
در دهه مبارک فجر ؛ رادیولوژی دیجیتال بیمارستان سیدالشهدا (ع) زهک به بهره برداری رسید
بهره برداری از رادیولوژی دیجیتال بیمارستان سیدالشهدا (ع) زهک

مورخ ۹۸/۱۱/۱۷ همزمان با دهه مبارک فجر با حضور آیت الله محامی نماینده محترم ولی فقیه در استان ، حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا خدری امام جمعه معزز زهک ، مهندس اربابی فرماندار شهرستان زهک ، دکتر میرزایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل و شورای اداری زهک ، رادیولوژی بیمارستان سیدالشهدا (ع) زهک به بهره برداری رسید.

دکتر میرزایی در آیین افتتاح گفت : این دستگاه ساخت کشور آلمان و با هزینه بالغ بر  ۱۴ میلیارد ریال تهیه گردید و عکسبرداری بیماران از این طریق با کیفیت بهتر انجام خواهد شد، دستگاه فوق از بروزترین در سطح کشور است که در این شهرستان محروم مورد استفاده قرار میگیرد.

رئیس دانشگاه در خصوص مزایای رادیولوژی دیجیتال گفت :  تصویر به طور مستقیم بر روی صفحه  مانیتور مشاهده می شود و سرعت بالایی دارد و می توان در همان لحظه اطلاعات را دریافت نمود و بر عکس روادیولوژی ساده ، تصاویر در ارشیو کامپیوتر موجود است .

وی افزود : با این دستگاه، پزشک فورا به اطلاعات دست می یابد و  مانند دستگاه های ساده ،  زمان برای تهبه عکس صرف نمی شود ، همینطور تصاویر قابل ارسال بوده و قابلیت ارسال برای پزشکان در دورترین نقاط را دارد .

رئیس دانشگاه اضافه کرد :تصاویر در سایزهای مختلف قابل رویت است که پزشکان می توانتد دقیق تر به اطلاعات بیمار دست یابند.


( ۷ )

نظر شما :